Македонскиот премиер Оливер Спасовски, соопшти нови подрастични мерки за спречување на ширењето на коронавирусот во земјата.

Од среда на целата територија на земјата се забранува секакво движење од 16,00 до 5,00 часот наутро. Забрана за излегување надвор ќе има и за време на викендите – од петок од 16,00 до 5,00 часот наутро во понеделник.

Во последните 24 часа, во земјата починаа уште 3 пациенти со коронавирус. Вкупниот број на починатите е веќе 21, а бројот на заразените е 570, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO