Белата ракавица со кристали на Мајкл Џексон, која ја носеше за време на неговите концерти и видеа, е продадена на аукција во американската држава Тексас за над 100.000 долари, соопштува весник ʺСанʺ.

Ракавицата е една од визит картичките на кралот на попот. Тој ја носеше за време на неговата концертна турнеја Bad Tour, која траеше од септември 1987 до јануари 1989 година.

Таа е продадена за 104.268 долари и нејзиниот сопственик е анонимен. Тој исто така доби и специјално писмо со кое се потврдува дека раквицата првично била донирана на УНИЦЕФ во 1998 година, и писмо од продукциската компанија MJJ Productions , основана од Мајкл Џексон.

Кралот на поп музиката почина изненадувачки на 25 јуни 2009 година, потопувајќи го целиот свет во тага. Најверојатната причина за неговата смрт е предозирање со лекови. Пејачот е погребан на 3 септември во ЛА.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO