Италијанските грандови ќе се борат за потписот на играчот од средниот ред на Барселона Иван Ракитиќ. Во текот на летото, хрватот ќе добие понуди од Интер и Милан, пренесува „Ел Мундо“.

Претходно, имаше информации дека кандидати за 32-годишниот Ракитиќ се Манчестер Јунајтед и Јувентус. Самиот играч и неговото семејство претпочитаат да останат во Шпанија, па затоа ја претпочитаат опцијата на Атлетико Мадрид. Има можност Ракитиќ да се врати и во Севилја. Тој се пресели во Барса летото 2014 година од Севилја за 18 милиони евра. Во текот на оваа кампања, Ракитиќ играше за Барселона на 30 натпревари од сите турнири и забележа четири асистенции. Барселона, пак, планира да се раздели со неколку фудбалери во текот на летото и еден од нив е Ракитиќ. Актуелниот договор на играчот од средниот ред со Барселона е до летото 2021 година.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO