Франција регистрира 1,331 лица, починати од коронавирус, соопштува АФП. Тоа е скок со 231 смртни случаи во споредба со претходниот ден.

Хоспитализирани се вкупно 11.539 лица, кажа Жером Соломон, генерален директор за здравство.

ДОНИРАЈ

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO