Том Холанд, познат по улогата на Спајдермен, купи три кокошки за да се осигура дека ќе има свежи јајца во текот на целата пандемија на коронавирус, јавува Контакт музик.

Актерот од „Spider-Man: Homecoming“ ги покажа своите нови кокошки на пријателите на Инстаграм.

Имињата на идните носители се Предеjтор, Ранџер и Чеснат. Актерот објасни дека решил да ги одгледува во својата градина, откако не успеа да го купи она што му треба од локалните продавници.

Тој рече: „Со сè што се случува, супермаркетите се празни. Нема јајца. Затоа, сакам да го решам овој проблем – сам ќе станам извор на јајца. Сега имам кокошки“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO