Претседателот на Русија Владимир Путин направи обраќање кон граѓаните во врска со распостранувањето на новиот вид коронавирус.

Благодарение на претходно преземените мерки, засега во земјата успеваат да го задржат распостанувањето на болестта, истакна тој. Но, Русија не е во состојба да се изолира од заканата, дури и само заради нејзината географска положба.

Она што може да се стори е да се работи професионално и организирано, не заборавајќи, дека главниот приоритет е здравјето и животот на граѓаните.

Путин ги повика своите сонародници да ги следат препораките на лекарите и на надлежните органи за да се минимизира ризикот од ширење на заразата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO