Сопственикот на ʺАванс Медиа Групʺ и на фудбалскиот клуб Лудогорец Кирил Домусчиев, соопшти дека се преборил со КОВИД-19!

ʺДраги пријатели, веќе сум здрав! Се преборив со КОВИД-19 и веќе имам антитела (имунитет). Останува конечно да се опоравам од пневмонијата“. Домусчиев ова го напиша на својот профил на Фејсбук.

Тој изрази благодарност до целиот медицински тим што се грижел за него и неговата сопруга. Кирил Домусчиев донираше важен лек за 300 заболени од коронавирус

„Исклучителни професионалци! Со вакви лекари ќе го пребориме коронавирусот! Им благодарам на сите од ʺСофијамедʺ, на кои жалам што неволно им создадов доста непријатности! Пазете се, но не плашете се! Лечење има!  Бидете умни и грижете се за себе си и за своите блиски“, повикува Домусчиев.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO