Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и се заблагодари на бугарската влада и на вицепремиерот и министер за надворешни работи Екатерина Захариева за помошта за безбедно враќање на македонски граѓани во нивната татковината.

ʺУпатуваме голема благодарност кон нашите бугарски пријатели, Владата на Република Бугарија и особено на министерката за надворешни работи Екатерина Захариева за нивната лична ангажираност и поддршка на нашите напори за враќањето на македонските граѓани дома.“

Според министерот Димитров, тоа е знак на „солидарност и добрососедство“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO