Мадона сподели чудно видео денес, 22-ри март. Гола во нејзината бања, таа зборува за коронавирусот и ʺколку е прекрасно“ со епидемијата.

За време на рестриктивните мерки, секој се грижи најдобро што може. Мадона, гсе користи од тоа време заклучена за да направи видеа што ги споделува на социјалните мрежи. После видеото во кое пее со нејзината четка за коса, објаснувајќи дека е време да ʺјадеме пржена риба“, бидејќи нема повеќе тестенини, во едно видео, за кое најмалку може да се каже дека е чудно, таа зборува за епидемијата од коронавирус. Гола во нејзината када каде пловат розови ливчиња, исполнителката на „Like a virgin“ изјавува во на фонот на агонизирачка музика: ʺТоа што е заедничко со „Ковид-19“ е дека не му е грижа дали си богат, славен, смешен, интелигентен, каде живеетр, колку години имате или раскажувате прекрасни истории … По паузата, таа продолжува: „Тој е одличен израмнувач. И, она што е ужасно со Ковид-19, е дека во истото време е прекрасно“.

Во монотон тон, гледајќи ги своите колена, над водата во кадата, Мадона дополнува на мистериозен начин: „Страшното е, дека нè прави сите еднакви. И прекрасното е, што не прави сите еднакви. Како што велев за човештвото и луѓето, сите сме во ист брод. И ако бродот потоне, сите заедно потонуваме“. Депресивна порака, агонизирачка сцена и вознемирувачка музика што ги зачуди нејзините следбеници кои не се засрамија да се информираат: Како си?“, ʺО, Мадона…“, „Госпоѓо, чудно е“, „Мадона, те сакам, но ова …, „Многу драматично“, се чита во коментарите под видеото.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO