Поранешниот плејмејкер на Ливерпул Филипе Кутињо, нема да се врати на „Енфилд“, но може да се врати повторно во Премиер лигата, откако стана јасно дека четири клуба се заинтересирани за него.

27-годишниот Бразилец игра изнајмен во Баерн Минхен од Барселона, со тоа што Каталонците ја плаќаат неговата неделна плата од 240 000 фунти на седмица, а Манчестер Јунајтед, Челси, Арсенал и Тотенхем, се тимовите  кои го следат соопштува The Mirror.

Кутињо достигна врвна форма во Ливерпул по неговото пристигнување од Интер, но по неговото заминување, тој не успеа да се етаблира како носител во редовите на Барселона. Ова исто така доведе до негово преотстапување под наем во Баерн, каде тој повторно не е постојано меѓу првите 11 на Ханси Флик.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO