Легендарниот бразилски фудбалер Пеле објави, дека за него Кристијано Роналдо е најдобриот фудбалер во светот.

„Мислам дека сега Кристијано Роналдо е најдобар во светот. Тој е најстабилниот. Се разбира, не смееме да заборавиме и за Лионел Меси. Кој е најдобриот фудбалер во историјата? Тоа е тешко прашање. Не смееме да заборавиме за Зико, Роналдињо, Роналдо, од Европејците – за Франц Бекенбауер, Јохан Кројф. Мислам дека Пеле бил подобар од сите. Зошто? Затоа што сите ги споредуваат со мене “, изјави Пеле, цитиран од A Bola.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO