Екипите на Галатасарај и Бешикташ завршија без победник во 26-то коло од турската Супер лига.

Домаќините имаа поголема територијална предност и точни удари кон голот на Лорис Кариус, но и покрај тоа не успеаја да го совладаат поранешниот чувар на Ливерпул. Воспитаниците на Фатих Терим пропуштија да се доближат до лидерите во првенството – Трабзонспор и Истанбул Башакшехир, кои се со еднаков број на бодови-53, додека Галатасарај заостанува зад нив со 3..

Избраниците на Серген Јалчен се петти со 44 бода, на пет од четвртиот Сиваспор. Галатасарај, без пораз во домашниот шампионат од 21 декември, ќе се обиде да ја продолжи својата серија на гостувањето на Ризеспор додека Бешикташ на домачен терен го пречекува Анталијаспор.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO