Барселона постигна договор со напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез, соопшти Daily Star.

Каталонците се подготвени да му предложат на Аргентинецот договор со годишна плата од 17 милиони евра, колку што добива и францускиот напаѓач на тимот Антоан Гризман, привлечен во летото 2019 година од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра.

Трансферната вредност на 22-годишниот Мартинез е околу 65 милиони евра. Во него раководството на Барселона гледа долгорочен заменик на Луис Суарез. Лаутаро Мартинез премина во Интер од аргентинскиот Расинг во летото 2018 година. Оваа сезона, тој одигра 31 натпревар за тимот на Антонио Конте на сите турнири и постигна 16 голови.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO