Бугарија ќе се натпреварува на 65тото издрание на Изборот На Песна За Евровизија 2020 во Ротердам со песната “Tears Getting Sober”, изведена од Викторија.

Веднаш по премиерата која што се одржа оваа сабота, песната се издигна како инстантен хит помеѓу евровизиските фанови и обложувалниците.

Официјалниот видео запис за “Tears Getting Sober” можете да го погледнете на следниов линк:

“Едвај чекам да ја изведам мојата песна на големата Евровизиска сцена на 14ти Мај. Песната е од големо значење за мене бидејќи преку неа ја пренесувам пораката за надминување на своите стравови и болка. Мислам дека психолошките проблеми помеѓу младата популација се сеуште табу тема која што заслужува да биде признаена и јас се надевам дека со мојата песна ќе ги инспирирам да говорат отворено, но и дека ќе им влеам надеж за подобро утре.” вели Викторија.

Со својот препознатлив вокал и стил Викторија е една од најнадежните нови имиња на музичката сцена во Бугарија. Нејзиниот албум првенец се очекува да биде издаден наесен годинава. Викторија е исто така голем љубител на животни и има 4 кучиња, 2 зајаци и папагал. Во 2020 Викторија ќе биде официјален европски амбасадор на Earth Hourкој што ќе се одржи на 28ми Март.

“Tears Getting Sober” е достапна на сите музички платформи, како: Apple Music, Spotify и Deezer. Бугарија ќе се натпреварува во втората полуфинална вечер на овогодинешниот Избор на Песна за Евровизија на 14ти Мај, чиј што пренос ќе може да го следите на МРТВ 1. Македонскиот претставник, Васил Гарванлиев ќе настапи во првата полуфинална вечер која што ќе се одржи на 12ти Мај во Ротердам.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO