Партијата Титови леви сили најостро ги демантира шпекулациите дека на следните парламентатни избори ќе коалицираат со СДСМ. Претседателот на партијата Горан Арсовски во изјава за „Република“ објаснува дека органите веќе донеле одлука да коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ.

-Се сомневам дека шпекулациите се дело на наши поранешни членови кои направија финансиски злоупотреби за што се пријавени во финаниската полиција и Јавното обвинителство. Од револт можеби тие се претставиле како претставници на партијата. Единствен легален претседател сум јас. Конгресот на партијата донесе одлука за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ-вели Арсовски.

Сојуз на Титови леви сили е македонска а комунистичка политичка партија основана на 26 октомври 2005 година.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO