Со доаѓањето на топлите денови, голем проблем во домот создаваат разни инсекти, муви, комарци и многу е тешко да се ослободите од нив кога ќе влезат во домот.

Многумина во тој случај обично повикуваат на помош истребувачи, но постои поедноставен начин како да ги елиминирате овие досадни инсекти.

Потребно ви е:

– половина шолја маслиново масло

– половина шолја шампон

– половина шолја оцет

Сите овие состојки ставете ги во шише со прскалка и добро промешајте. Потоа попрскајте на разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и сигурна е за користење ако во домот имате деца и домашни миленичиња, а многу е ефикасна против бубачките од било кој вид.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO