Јас верувам дека Кара Ками Шева не лаже кога вели дека оџите ги нарушуваат нејзините предавања.

Нејзината искреност ме инспирира да кажам дека оџите би можеле да ги спасат студентите од вештерските резонанци.

Како да и ги приближиме!?

Да сум ректор веднаш би распишал тендер за изградба на една џамија меѓу Правниот, Економскиот и Филолошкиот факултет.

Во името на интелектуалната менталната и општа хигиена во високото образование. Освен тоа знам дека од проповедничкиот звук би избегале и некои други професурки Македониџанки.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO