Всушност, целиот овој „бомбашки“ опозициски напор, предводен од најпогрешниот човек кого можете да го замислите за таква предизборна операција – ќе беше попаметно, наместо високиот груевистички политички егзекутор Милошоски, работата да му се препушти на чуварот на паркингот во „Белата палата“, бидејќи тој, кој и да е, секако има поголем политички кредибилитет од Антонио…

пишува: САШО ОРДАНОСКИ

Трогателен е напорот на Антонио Милошоски со објавување „бомби“ да му нанесе мортална политичка штета на Заев пред изборите во април. Во последната „бомба“, објавените монолози на Заев, составуваните 90-тина секунди од некаков подолг разговор со некого/некои, се со политичка тежина на бла-бла-бла-блебетање за правосудните реформи во Македонија, во преговарачкиот „другарче“-стил на бившиот премиер, кои можете да ги донесете во врска со сè и со ништо, бидејќи немаат ни „глава“ ни „опашка“… Нешто сакал авторот да каже со „бомбава“, ама никој не разбра баш што.

Всушност, целиот овој „бомбашки“ опозициски напор, предводен од најпогрешниот човек кого можете да го замислите за таква предизборна операција – ќе беше попаметно, наместо високиот груевистички политички егзекутор Милошоски, работата да му се препушти на чуварот на паркингот во „Белата палата“, бидејќи тој, кој и да е, секако има поголем политички кредибилитет од Антонио – може на крајот да заврши и со поголема штета, одошто корист за ВМРО-ДПМНЕ.

Целата колумна прочитајте ја овде.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO