Петар Богојески лидерот на „Македонски Концепт“ гостувајќи на Телевизија 24 кажа дека Македонија не е киднапирана од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ и дека е направен превид кога се изнесувале такви тврдења, туку земјата е киднапирана од мафијата која ги контролира двете најголеми партии и сите институции во земјава.

Богојески кажа дека на Македонија и е потребна „демафијизација“ која неминовно ќе се случи низ евро интегративниот процес, бидејќи со новата методологија на проширување доколку Македонија не се справи со мафијата нема да може да се интегрира во ЕУ.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO