Од ДУИ пак, за повикот на Кирацовски до Џафери коментираат дека пратеникот „Кики така може да му се обраќа само на Боки 13“.

Ха ха ха, јас немам Фејсбук. Ова е коментарот на претседателот на Собранието Талат Џафери на повикот на пратеникот на СДСМ Александар Кирацовски собранискиот спикер сега и веднаш да ја закаже собраниската седница за разрешување на министерката за труд Рашела Мизрахи.

На прашање на Плусинфо, Џафери, сепак не прецизира дали и кога ќе закаже седница за разрешување на министерката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Од ДУИ пак, за повикот на Кирацовски до Џафери коментираат дека пратеникот „Кики така може да му се обраќа само на Боки 13“.

Целиот текст прочитајте го тука

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO