Сенаторот Берни Сандерс победи на внатрепартиските избори на демократите во Њу Хемпишир за кандидат за претседателската трка во ноември годинава. Изборите во Њу Хемпшир се посебно значајни по тесниот исход на претходните партиски избори во Ајова кои ќе бидат запамтени по бавното објавување на резултатите поради проблем со апликацијата која се користи за собирање на гласовите.

Демократите својот кандидат ќе го изберат откако по ваквите партиски гласања ќе одржат партиска конвенција во јули годинава. Во Њу Хемпшир митинг имаше претседателот Доналд Трамп на кој ги критикуваше кандидатите на демократите дека „не знаат што прават“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO