Актерките Лаjза Минели и Лорна Лафт изјавија дека нема да го гледаат филмот „Judy “, кој раскажува за трагичниот крај на животот на нивната мајка. Минели е ќерка на славната пејачка Джуди Гарланд и таа даде интервју за „Вараjати“, во кое го сподели своето мислење за новиот филм, во режија на Руперт Гулд.

Лаjза Минели се надева дека актерката Рене Зелеуегер, која ја играла улогата на нејзината мајка, уживала да работи на проектот. Според филмските критичари, актерката ќе зграби статуетка за Оскар за нејзината брилијантна реинкарнација на една од иконите во Холивуд.

Зелеугер и Гулд тврдат дека филмот „Judy“ „ја фали“ мајката на Лиза Минели. Сепак, се верува дека филмот тешко се гледа поради трагичните делови од биографијата на Гарланд: нејзината зависност од алкохолот, нејзиното раздвојување со поранешниот сопруг и борбата за нејзините деца.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO