Дефанзивецот на Барселона Самуел Умтити, откажал да премине во Арсенал за време на зимскиот преоден рок, соопшти Le Parisien. Лондонскиот клуб дал официјална понуда, но централниот дефанзивец одговорил негативно на понудата заради неговите лични услови.

Умтити ја смета Барселона за најдобар клуб во светот и гори од желба да си го врати местото во почетниот состав.

За време на преодниот период, се појавија гласини дека кандидат за играчот е и Манчестер Јунајтед, а шпанскиот гранд е подготвен да се раздели со својот играч за 20 милиони евра. Оваа сезона Умтити учествуваше на 7 натпревари во Примера дивисион. Каталонскиот тим по одиграни 21круга е втор на рангирањето со три бода помалку од лидерот Реал Мадрид. Тековниот договор на фудбалерот со Барса е до јуни 2023 година.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO