Американската војска соопшти дека 11 нејзини припадници претрпеле потрес на мозокот во иранскиот ракетен напад врз ирачката база Ал Асад.

Претходно американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека во инцидентот немало повредени Американци.

Иран соопшти дека нападите врз оваа и врз базата Харир биле одговор на убивањето на генералот на иранската Револуционерна гарда Касем Солеимани.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO