Американскиот претседател Доналд Трамп и турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган телефонски разговале за Иран, Сирија и Либија. Тензиите растат меѓу Западот и Иран по признавањето на Техеран, дека неговите сили ненамерно го собориле украинскиот патнички авион на 8 јануари.

Во меѓувреме, германската канцеларка Ангела Меркел најави состанок на лидерите на Турција, Русија, САД, Британија, Кина, Франција и Италија во Берлин на 19 јануари за да се разговара за конфликтот во Либија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO