Членот на Европскиот парламент на Европската народна партија, Манфред Вебер го обвини руското раководство дека се обидува да ја преработи историјата. Дискусијата за „Искривување на европската историја и меморија од Втората светска војна“ е објавена на веб-страницата на ЕП, пренесува РИА Новости.

„Европската народна партија не може да ги прифати обидите на Путин да ја преработи историјата. Иако Советскиот Сојуз претрпе огромни загуби за време на војната и неговите војници покажаа херојство, не може да се негира дека Пактот Молотов-Рибентроп доведе до избувнување на Втора светска војна “, рече тој.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO