Косово нема проблем со МПЦ!
Бугарија нема проблем со МПЦ!
Турција нема проблем со МПЦ!
Грција нема проблем со МПЦ!
Албанија нема проблем со МПЦ!
Црна Гора нема проблем со МПЦ!
Ватикан нема проблем со МПЦ!
Ерусалим нема проблем со МПЦ!
……
Целиот свет нема проблем со МПЦ!

За кратко и Константинопол (Стамбол наш) ќе нема проблем со МПЦ!

Само Србија🇷🇸 и Русија🇷🇺 ИМААТ проблем со МПЦ!!!
Знае некој што е работава?!?
Еве јас не знам!

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO