Хрватска на денешната пленарна седница на Европскиот парламент во Стразбур ќе ги претстави приоритетите на нејзиното претседателство со Европската унија.

За време на минaтонеделната свеченост во загреб по повод преземањето на претседавањето, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека главни приоритетит ќе биде процесуирањето на Брегзитот, односно излегувањето на Британија од Унијата, најавено за 31 овој месец и проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан. Шафот на европската дипломатија Џозеп Борел на пленарната седница ќе ги информира европратениците и за ситуацијата во Иран и европската позиција врз овој проблем.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO