Американскиот претседател Доналд Трамп жестоко ги критикуваше на Твитер своите демократски противници, наведувајќи дека им се благонаклонети на иранските власти.

Тој објави фото монтажа на која лидерите на демократите, претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и лидерот на демократите во Сенатот Чак Шумер се претставени со турбан и чадор.

Пелоси го критикуваше убиството на иранскиот генерал Касим Солејмани по што Претставничкиот дом усвои резолуција за ограничување на воените акции по налог на американскиот претседател.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO