Каталонскиот сепаратистички лидер Карлес Пучдемон пристигна во Европскиот парламент во Стразбур и ја осуди Шпанија за приведувањето на неговиот поранешен сојузник. Мадрид издаде налог за апсење за Пучдемон.

ʺИма една земја-членка на Европската унија, Шпанија, која не го почитува … европското владеење на правото“, рече Пучдемон, пристигнувајќи да го заземе своето место како европратеник, обвинувајќи го Мадрид за нелегално приведување на Ориол Жункејрас.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO