За да останат мотивирани а и да не „избегаат“ на друго место, министерството за внатрешни им ги зголеми платите на компјутерџиите и до 30 отсто почнувајќи од јануари годинава.

Во одговорот кој го добивме од МВР стои дека надлежното министерство се репило на овој чекор со цел овие кадри да не заминат од таму и да можат соодветно да придонесат на позициите за кои се ангажирани.

Сите детали на оваа тема читајте ги во денешната анализа на Фактор тука.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO