21 годишно момче од струмичко Ново Коњарево загина во сообраќајна несреќа на патот Ново Село – граница со Бугарија кај смоларска крстосница.

Несреќата се случила половина час по полноќ помеѓу две патнички возила, известува Телма. Починатото момче било сопатник.

Повредените момчиња се префрлени во струмичката општа болница.

Дежурните екипи на полицијата и  јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата. Поради увидот сообраќајот е прекинат до 4 часот наутро и пренасочен по околните локални патишта.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO