Министерот за животна средина на Бугарија Нено Димов денеска си поднесе оставка. Тој синоќа беше приведен на распит за кризата со водата во бугарскиот град Перник и за увозот на отпад.

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја прифати неговата оставка, се наведува во соопштението од бугарската влада без да се дадат дополнителни детали. За подоцна во денот се очекува обвинителството да излезе со соопштение во кое ќе ги обелодени нивните сознанија за улогата на министерството во овој случај.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO