Првото помрачување на Месечината од вкупно шест што ќе се случат во 2020 година, ќе биде на 10 јануари. Почетокот на помрачувањето ќе биде во 18 часот и 8 минути, а крајот во 22 часот и 12 минути.

Ова помрачување ќе има големо влијание на сите хороскопски знаци. Астролозите препорачуваат да не донесувате нагли одлуки, без претходни размислувања.

Помрачувањето ќе внесе немир, ама и тоа брзо ќе помине. Сè што ви е потребно е малку трпение.

Поволен период ќе биде единствено за Лавовите и за Девиците на кои ќе им донесе можност за нова љубов и напредување во кариерата.

На удар ќе бидат емоциите, па многумина ќе се чувствуваат раздразливо и ќе имаат недостаток на енергија, затоа не реагирајте на „прва“, туку претходно добро размислете.

Бидејќи Месечината е во опозиција со транзитните планети во Јарец, тогаш кај поедини лица може да донесе празнина, емотивен студ и песимизам. Нагласени се и завист, љубомора, очај, страв, безнадежност, а можат да се јават уште многу фрустрации.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO