Германскиот авио-гигант ʺЛуфтханзаʺ соопшти дека ги откажал полетите кон Иран и Ирак „до понатамошно известување“, откако Техеран испука проектили кон американските бази во Ирак.

Дневниот лет Франкфурт – Техеран е откажан, а саботната услуга на секои две седмици до северниот ирачки град Ербил нема да работи.

Францускиот ʺЕр Франс“ исто така објави дека ги запира летовите над иранскиот и ирачкиот воздушен простор.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO