Грчкото Министерство за култура соопшти дека ќе има вонредно тричасовно затворање на Акропола за посетителите, поради посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Историскиот локалитет ќе се отвори во вообичаениот 8:00 часот, а последниот влез на посетители ќе биде во 9:30 часот, пред затворањето во 10:00 часот.

Акрополата повторно ќе биде отворена за посетители од 13 часот .

ДОНИРАЈ

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO