Грчкото Министерство за култура соопшти дека ќе има вонредно тричасовно затворање на Акропола за посетителите, поради посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Историскиот локалитет ќе се отвори во вообичаениот 8:00 часот, а последниот влез на посетители ќе биде во 9:30 часот, пред затворањето во 10:00 часот.

Акрополата повторно ќе биде отворена за посетители од 13 часот .

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO