Дејан Кулушевски утринава успешно ги мина медицинските прегледи во Јувентус и стави потпис на договор до јуни 2024 година.

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло до крајот на сезоната ќе остане во таборот на Парма како позајмен фудбалер, а од 1 јули ќе се приклучи на „Старата дама“.

Неговиот клуб Аталанта ќе инкасира фантастични 35 милиони евра и дополнителни 10 милиони во бонуси, во зависност од настапите на фудбалерот.

Кулушевски иако има само 19 години, сезонава блесна во дресот на Парма и постигна четири голови, но имаше и седум асистенции. Неговата плата во Јувентус ќе биде помеѓу два и три милиони евра.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO