Европа треба да одговори со санкции кон САД, доколку Вашингтон презеде мерки против компаниите кои учествуваат во изградба на гасоводот „Северен поток – 2“, повикаа од Германско-руската стопанска комора. Во меѓувреме, Вашингтон подготвува закон за санкции и против изведувачите на гасоводот „Турски тек“.

Германија реагираше на гласањето на воениот буџет на САД во американскиот Сенат и на предлог законот за санкции против „Северен поток 2“ изгласан во Претставничкиот дом. Во двата закони, за воен буџет и за санкции, вклучени се жестоки мерки против изградбата на овој и на „Турски тек“, уште еден руски гасовод.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO