Како помнува времето се изострува и битката околу позиционирањето во однос на изборниот законик.

Можеби причините се во одговорите на прашањата ЧИЈА СОВЕСТ Е ЧИСТА И КОЈ Е ПОДГОТВЕН за ново изборно соочување.

Приближувањето на ствовите и доставувањето на амандманите од страна на ДУИ и на ДПМНЕ јасно посочува на оние на кои не им одговара соочувањето.

Власт и владеење по секоја цена – тоа всушност би била пораката на поднесените 5000 амандмани за блокирање на парламентарната расправа за измените на изборниот законик.

Измените во Изборниот законик за единствена изборна единица се неопходни доколку сакаме навистина секој глас да биде важен.

Избориве ги разбираме како натпревар меѓу идеи и концепти, конкретни решенија и проекти со кои ќе се подобри животот на граѓаните, а не гола битка за власт преку (секакви игри) со изборни единици.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO