Обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, делегирани од Обвинителството за организиран криминал и корупција, од денеска во случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смиљковско езеро почнуваат со новите прибавени докази од МВР за расчистување на сите дилеми: дека наводно четирите деца и рибарот биле убиени на друго место, па донесени на езерото на 12 април 2012 година, дека „Опел омегата“ со која побегнале убијците бил подметнат и други шпекулации.

Во бегство во Косово сѐ уште се главните обвинети Алил Демири и Агим Исмаиловиќ и до денеска косовското Министерство за правда не дава да бидат екстрадирани во нашата држава.

Пред да се чита извештајот направен за време на актуелниот министер Оливер Спасовски, Фетаи презентираше пред судот службена белешка за комуникација преку „Ватсап“ на албански јазик во јуни 2019 година.

На обвинителката Фетаи ѝ пишал Шефќет Халачи, осуден во Диво Насеље, со кое ѝ кажува дека имал прислушувани материјали во врска со случајот „Монструм“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO