Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев ќе се обрати на учесниците во тркалезната маса за создавање регионален пазар на енергија преку подобрување на енергетската поврзаност меѓу Бугарија и Македонија.

Форумот ќе се одржи попладнево во Клубот на пратеници во Скопје.

Организирана е од Бугарско-македонската трговска комора и Бугарско-македонската трговска и индустрија.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO