Од новите ‘бомби’ разбравме осум работи…

1. Парите не се кај Заев (овој податок е шамар за дпмнеовците коишто не престанаа со инсинуации за тоа кај завршиле парите)

2. Признание од „Сведокот“ дека дал на истражител 100 илјади евра за едно стикче (не е ли ова доволно за притвор?)

3. „Сведокот“ праќал пораки со коишто барал никакви информации за рекетот да не и’ се даваат на Вилма (не е ли и ова доволно за притвор?)

4. „Сведокот“ повторно се заканува со КРВОВИ (не е ли и ова доволно за притвор?)

5. „Сведокот“ се жали дека власта ништо не му помогнала и дека Врховен и Јово всушност биле тие што се заслужни за пуштањето од притвор (уште еден шамар за ДПМНЕовците… Ама и за мрчаторите… Ама и за мудросери како Геро, Милчин, Ивор, Апасиев…)

6. Обраќање на Заев до „сведокот“: „Друже мој, Македонија треба да стане европска држава, правна држава. Да одиш ти утре да си пријавиш.“ (А ова е па најголемиот шамар за дпмнеовците… Им пропаднаа намерите за политички да профитираат со аферата „Рекет“)

7. Некој си новинар Геро се спомнува како врска што ќе ‘пука’ некакви си нови бомби што ќе стигнуваат од Бугарија (Оската Мицко – Камчев – Геро одлично функционирала)

8. Некој Дејан ги фатил Боки 13 и Зоки Кичеец дека ‘се плескаат’ (ова е најмалку битно, а гледам по реакциите дека предизвика најмногу интерес… Македонија, земја чудесна!?)

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO