Претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен денеска ќе го има нејзиното прво обраќање пред Европскиот парламент откако на први овој месец ја презеде функцијата. Таа треба да ја образлужи програмата на Комисијата за време на нејзиниот мандат. Со слична цел се и обраќањата на повеќе еврокомесари во ресорните комитети на Европскиот парламент. Во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент ќе говорат новиот шеф на европската дипломатија Жозеп Борел и еврокомесарот за проширување Варели.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO