Холандската полиција соопшти дека нема докази дека уапсениот осомничен за нападот на три лица со нож во Хаг имал терористички мотив. Тројца тинејџери беа повредени во инцидентот кој се случи во петокот вечер на прометна улица. Полицијата соопшти дека осомничениот, 35-годишен маж кој вчера беше уапсен во засолниште за бездомници бил сослушан.

„Прелиминарно не се пронајдени знаци што би укажале дека имало терористички мотив. Кој бил мотивот, тогаш, се уште се истражува“, се наведува во соопштението на полицијата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO