Ексклузивно-интервју со поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, актуелен претседател на ВМРО-Народна Партија за бугарска телевизија по три години – за односите Скопје – Софија, заедничката историја и европските перспективи на Македонија.

Погледнете го целото интервју за ТВ Европа.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO