Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис заминува за Вашингтон на 7-ми јануари за да се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп, соопштува в. Катимерини.

Посетата во Белата куќа доаѓа во особено критичен момент за Грција, во кој огромен број илегални имигранти секојдневно пристигнуваат на островите на Егејот. Ситуацијата се усложнува дополнително и од сондажите на Турција во Ексклузивната економска зона на Кипар, како и од настојувањето на Анкара за меморандум за разбирање со Либија, кој има за цел да се разграничат морските зони.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO