Дефанзивецот на Италија Леонардо Бонучи изјави дека за ʺАзурите” започнува нова ера и целта е тимот да стане еден од најдобрите во Европа на долгорочен план. Репрезентацијата на Италија во понеделникот ја разби Ерменија со 9: 1 во Палермо.

„Да бидам искрен, никогаш не сум чувствувал тако задоволство, играјќи за Италија. Возможно е малку да ризикуваме, но играме квалитативно, покажуваме комбинативна игра, ја владееме топката. Започнува нова епоха за националниот тим и едноставно чувствуваме задоволство. Сега ја очекуваме ждрепката на 30 ноември. Дефинитивно ние растеме, но следниот чекор е да попаднеме во четирката на најдобрите европски тимови, кои долги години доминираат во фудбалот. Пристапуваме правилно кон натпреварите и заслугата е на нашите тренери и играчи“, изјави Бонучи за Rai Sport .

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO