Филмот „Џокер“ веќе надминал милијарда долари.

Филмот е и првo остварување чие прикажување не е дозволено за деца помлади од 17 години без придружба на родители.

Филмот „Џокер“ е американски психолошки трилер во 2019 година во режија на Тод Филипс, кој го ко-напиша сценариото со Скот Силвер.  Џокерот го игра Хоакин Финикс.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO