Интер планира да го засили својот состав со напаѓачот Оливие Жиру во текот на зимскиот преоден рок. Ломбардскиот клуб е подготвен да плати 7 милиони евра за 33-годишниот Французин, пренесува Gazzetta dello Sport.

Во пресата веќе се појавија соопштенија дека Жиру сака да склучи договор до 2022 година со годишна плата од 8 милиони евра. Напаѓачот не е задоволен од својата положба во лондонскиот клуб, поради недоволна минутажа на теренот. На Конте му е потребен фудбалер како Жиру, кој одговара на сите барања на специјалистот. Алтернатива е Андреа Патења од тимот на СПАЛ. Оливие Жиру ги одигра сите 4 натпревари оваа сезона во Премиер лигата и не успеа да се запише.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO