Премиерот на Бугарија Бојко Борисов пристигна во Србија за да учествува на официјалната церемонија на отворањето на отсечка од автопатот Коридор 10 од бугарската граница до Ниш. Должината на трасата е 86,9 км, а нејзината изградба започна во 2011 година, пренесува репортер на БГНЕС.

Официјалната церемонија ќе започне со говори на премиерот Бојко Борисов и српскиот претседател Александар Вучиќ. На настанот ќе присуствуваат и бугарскиот министер за транспорт, информатичка технологија и врски Росен Желјазков, српскиот вицепремиер и министер за градежништво, инфраструктура и транспорт Зорана Михајловиќ, член на претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, како и многу претставници на државното и локалното раководство на Србија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO